Eventy branżowe są bardzo istotnym elementem kształtującym trendy w każdej branży. Targi branżowe sprzyjają prowadzeniu skutecznych działań marketingowych, których celem jest wzmacnianie relacji biznesowych i budowanie nowych.

Zwykle międzynarodowe wystawy branżowe są otwarte dla publiczności i są odwiedzane przez przedstawicieli firm oraz prasę, co dla firm eksportujących swoje produkty, stwarza szansę zaprezentowania produktów i pozyskania nowych klientów i partnerów biznesowych.

Jednak miniony rok i pandemia COVID-19 odcisnęła ślad bardzo mocno na branży eventowej, uniemożliwiając organizację znanej nam dotąd formuły bezpośrednich spotkań na targach.

Alternatywą formą nawiązania kontaktów handlowych okazały się wirtualne targi. Wydarzenia te odbywają się w formule on-line i są połączeniem wszystkich najważniejszych funkcji i zalet targów stacjonarnych z korzyściami jakie daje Internet i innowacyjne technologie. Choć cyfrowe wydarzenia nie zastąpią spotkań bezpośrednich, mogą stać się ich uzupełnieniem przynoszącym firmom korzyści w postaci globalnego zasięgu oraz oszczędności kosztów i czasu, a także szerokiej dostępności dla wszystkich zainteresowanych.

Jednym z takich wydarzeń, organizowanych po raz pierwszy w formule on-line były Targi ExpoRivaSchuh Home Edition, w których FLOW uczestniczyło, wspierając naszych klientów z branży obuwniczej, dla których podejmujemy liczne działania rozwojowe na rynkach zagranicznych.

Expo Riva Schuh to jedne z najważniejszych międzynarodowych targów branży obuwniczej, w czasie których producenci z całego świata prezentują swoje najnowsze kolekcje.

Nowa formuła targów Home Edition jest wynikiem trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Taka forma umożliwia wszystkim chętnym udział w międzynarodowym wydarzeniu modowym bez wychodzenia z domu. W dniach od 16 do 19 stycznia 2021 r. wiele firm branży obuwniczej i skórzanej miało szansę zaprezentować się w wyjątkowym wirtualnym świecie, którego głównym celem było tworzenie sieci kontaktów i rozwój eksportu.

Organizator zapewniał wystawcom narzędzia do spotkań i interakcji z nowymi klientami i dostawcami oraz wirtualne przestrzenie, w których mogli odbywać negocjacje handlowe, a także wydarzenia szkoleniowe, zapewniając dostęp do przydatnych treści dla działalności biznesowej w branży obuwniczej.

Formuła targów Home Edition była również niezwykle ciekawa dla odwiedzających. Spersonalizowane wirtualne witryny sklepowe prezentowały najnowsze kolekcje obuwia i dawały dostęp do katalogu on-line, zintegrowanego z możliwością komunikacji z wybranymi firmami. Dodatkowo nowa propozycja w ramach wydarzenia, Expo Riva Show – The Shoe Connection, dała dostęp uczestnikom do zbioru wywiadów, debat, prezentacji i prelekcji, w których prezentowane były wiodące kierunki świata obuwia, galanterii skórzanej i akcesoriów.

Organizatorom targów dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i innowacji cyfrowych udało się stworzyć wirtualną chmurę wzmacniającą więzi między wszystkimi osobami pracującymi w sektorze.

Specjalna edycja ExpoRivaSchuh była ważną okazją, aby społeczność modowa spotkała się ponownie, podzieliła się doświadczeniami oraz zobaczyła, w jakim kierunku zmierza sektor po niewątpliwym kryzysie wywołanym pandemią.

W ciągu 4 dni trwania wydarzenia zaplanowano aż 8 sesji tematycznych, które dotyczyły m.in.

  • trendów zakupowych w branży obuwniczej na lata2021-2023,
  • roli kontaktów B2B w czasie po pandemii COVID-19,
  • nowych procesów produkcji oraz praktyk konsumenckich w handlu detalicznym,
  • różnic i podobieństw pomiędzy zakupami on-line a off-line,
  • świadomych zakupów oraz zrównoważonego rozwoju,
  • wyzwań dla rynku obuwniczego wynikających z digitalizacji.

Wydaje się, że formuła wydarzeń on-line w czasie wciąż trwającego zagrożenia epidemicznego będzie dla firm ważnym i niezbędnym elementem działań zarówno promocyjnych jak i rozwojowych, w kierunku zwiększenia internacjonalizacji swoich przedsiębiorstw.

Firma FLOW posiada doświadczenie zarówno w pozyskiwaniu dofinansowania zewnętrznego na internacjonalizację przedsiębiorstw, jak również w kompleksowym doradztwie eksportowym. Zakres oferowanych usług ukierunkowanych na internacjonalizację działalności obejmuje m.in. przeprowadzenie niezbędnych analiz i badań rynków zagranicznych, opracowanie strategii wprowadzania produktów na rynki eksportowe oraz opracowanie planu rozwoju eksportu na wybranych rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane ekspansją zagraniczną, które chcą rozwijać swoją działalność na rynkach międzynarodowych.