Spotkania biznesowe on line w czasie krysysu

Kontakty on line w czasie kryzysu

Rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna na całym świecie, trwająca od początku roku, spowodowała odwołanie już ponad 600 imprez targowo-wystawienniczych w Azji, Europie
i Ameryce. Kalendarz wydarzeń branżowych musiał zostać zmodyfikowany. Tym samym wiele firm, które zaplanowały ekspansję na zagraniczne rynki poprzez organizację misji gospodarczych, udział w konferencjach, czy  wyjazd na targi musiało zawiesić te działania.

Jesteśmy świadkami gwałtownej transformacji gospodarki, która w dużym stopniu przeniosła się do Internetu. Wielu z nas pracuje zdalnie, a liczne spotkania zorganizowane są w formule online, przed ekranem własnego komputera. Jednak jak znaleźć partnera biznesowego na rynku zagranicznym, gdy nie może dojść do zaplanowanego spotkania?

Promocja produktów na rynkach zagranicznych przekłada się na rozpoznawalność marki  na arenie międzynarodowej i stanowi ważny krok na drodze do sukcesu firmy. Zatem aby móc realizować plany rozwojowe związane z internacjonalizacją, aktualna sytuacja wymaga od przedsiębiorstw nowych umiejętności komunikacji, również w relacjach biznesowych.

Giełda kooperacyjna online wsparciem dla firm w nawiązaniu kontaktów biznesowych

Sieć Enterprise Europe Network, której działania koncentrują się na wspieraniu firm
w poszukiwaniu partnerów biznesowych, przygotowała dla przedsiębiorców rozwiązanie wykorzystując dostępne technologie. Zaplanowane na pierwszą połowę roku giełdy kooperacyjne odbędą się w całości zdalnie, wykorzystując system platformy b2match. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

Jak działa Virtual Matchmaking?

Formuła wydarzenia obejmuje serię dwustronnych, uprzednio zaaranżowanych spotkań między przedstawicielami firm zainteresowanych nawiązaniem współpracy z zagranicznymi partnerami. Chcąc wziąć udział w organizowanych spotkaniach firma rejestruje się wypełniając formularz zgłoszeniowy. Dane przedsiębiorstwa, profil działalności oraz rodzaj oczekiwanej współpracy umieszczane są w katalogu online giełdy, z którego następnie zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby odbyć spotkanie. W dniu wydarzenia, odbędą się rozmowy zgodnie z indywidualnymi harmonogramami firm, na platformie zapewnionej przez organizatorów.

Textile Connect 2020 – międzynarodowa giełda online branży mody i tekstyliów

W dniach 4-8 maja 2020 r. odbędą się wirtualne spotkaniach B2B dedykowane firmom
z sektora tekstylnego i obuwniczego. Textile Connect to platforma internetowa łącząca m.in. projektantów i firmy z partnerami produkcyjnymi, usługodawcami czy dystrybutorami. Szczegółowe zestawienie przedsiębiorców z 19 krajów oraz poszukiwanych przez nich produktów znajduje się na stronie wydarzenia https://textile-connect-2020.b2match.io/home. 

Współorganizatorem giełdy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zarejestruj się do 23.04.2020 r. i znajdź swojego partnera biznesowego!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia działań eksportowych Twojej firmy lub planujesz rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci określić potencjał firmy w zakresie internacjonalizacji. FLOW posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym przygotowaniu wniosków o dofinansowanie na działalność rozwojową oraz kompleksowym rozliczaniu otrzymanych dotacji unijnych.